Dubaj

Dubaj, sen Leuš, ktorý som jej proste musel splniť! Dubaj sme navštívili v Máji 2017. Dubaj je mesto, ktoré patrí do federácie siedmich spojených Arabských emirátov, žije v ňom 3 100 000 ľudí. Dubaj je emirát na Arabskom polostrove a leží na okraji Arabskej púšte. Prvá zmienka o Dubaji je z roku 1095, ale taký Dubaj ako ho momentálne poznáme začal v roku 2000. V tom roku sa začalo stavať najrýchlejšie rastúce mesto sveta. Symbolom nových zmien sa začala výstavba luxusného hotela Burj Al-Arab.

Na pláži

Čo v Dubaji vidieť?

Burj Khalifa

V Dubaji je toho naozaj veľa, čo sa oplatí vidieť. V Dubaji totižto nájdete takmer všetko. Povedali by ste, že si môžete v Dubaji zalyžovať, zahrať hokej alebo vidieť tučniakov? Ak ste v Dubaji ešte neboli pravdepodobne by ste odpovedali že nie, ale pravdou je opak, aj toto tu nájdete a to konkrétne v obchodnom centre hneď vedľa najvyššej budovy sveta Burj Khalifa. Mrakodrap, ktorý sa začal stavať v roku 2004 a bol dokončený v roku 2010 je najvyššou budovou na svete! Táto budova má počet podlaží neuveriteľných 163. Jej výška je 828 metrov! Túto budovu sa určite oplatí vidieť rovnako ako krásnu fontánu priamo pred ňou. Vedľa fontány a Burj Khalifa sa nachádza už spomínaný The Dubai Mall v ktorom okrem rôznych obchodov nájdete aj spomínané hokejové ihrisko. 

Hokejové ihrisko v nákupnom centre
Hotel Burj Al Arab

V Dubaji sa taktiež oplatí vidieť Burj Al Arab, je to luxusný hotel, ktorý má maximálny počet hviezdičiek – 5, ale podľa tlačových správ bol označený za prvý 7* hotel! Jeho výška je 321 metrov a nachádza sa na umelo vytvorenom ostrove spojený s pevninou so súkromnou a stráženou cestou. Najbližšie sa ku nemu je možné dostať z pláže, ktorá je vzdialená 280 metrov od hotela. Táto pláž sa volá Jumeirah Public Beach, na tejto pláži je vytvorená drvivá väčšina fotografií s týmto luxusným hotelom.

Ďalšia pekná ´´public´´ pláž sa volá JBR Beach. Kúsok ďalej je na tejto pláži množstvo hotelov so súkromnými plážami. JBR Beach je ale veľmi pekná a oplatí sa tam ísť! Z tejto pláže si rovno môžete ísť pozrieť Dubai Marina, teda štvrť v ktorom nájdete všetky tie mrakodrapy, ktoré uvidíte na fotkách z Dubaja .

Výhľad na Dubaj z aquaparku Aquaventure

A v neposlednom rade sú tu Palm Islands, teda Palmové ostrovy, ktoré sú umelo vytvorené a sú určené pre luxusné obchodné centrá a rezidenčné štvrte. Ostrovy v podobe paliem sú tri a volajú sa Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali a Palm Deira. Na Palm Jumeiah sa dostanete špeciálnym metro/vlakom, ktoré ide vo vzduchu, toto je určite zaujímavý zážitok podobne ako ich metro. V metre si treba dať pozor na to, že posledný vagón je určený len výhradne pre ženy! My sme o tom nevedeli a skoro sme sa dostali do problémov. Za porušenie môžete dostať celkom vysokú pokutu, a to aj v tom lepšom prípade. Na tomto ostrove sa nachádza známi ´´rozprávkový´´ ostrov Atlantis. Na tomto umelom palmovom ostrove sa taktiež nachádza aquapark Aquaventure, ktorý sme taktiež navštívili a odporúčame tam ísť! Je naozaj veľký a verte nám, že o zábavu budú mať aj starší postarané.

Krásny pohľad na Dubaj z aquaparku

V Dubaji taktiež odporúčame plavbu loďou po Dubai Creek. Na lodi bola taktiež dobrá zábava, chutné jedlo a mali sme možnosť vidieť Dubaj aj z inej strany.  Dopravu na ostrove odporúčame len taxíkmi, ale pozor tými Dubajskými, ktoré majú väčšinou biele/krémové auta a zelené/žlté označenia Taxi. Tieto taxíky stoja aj pri tých väčších vzdialenostiach okolo 5€. Najviac sme platili z letiska a to 10€. Takže určite odporúčame, ale taktiež treba vyskúšať to metro.

Fotka z plavby loďou po Dubai Creek

Koľko nás to celé vyšlo?

Ceny sú uvádzané za dve osoby

PLAN - PRICE

Description

Doprava 250€

Spiatočné letenky a doprava z Bratislavy do Budapešti

 Ubytovanie 300€

Hotel s raňajkami

Strava 150€

Jedlo a pitie v Dubaji

Ostatné 130€

Aquapark

+
Výlet loďou

WordPress Pricing Table Plugin