Londýn

Londýn sme si užili skoro za 4 centy!

Áno čítate správne! Do štyroch európskych veľkomiest sme leteli dokopy za 16centov (samozrejme hovoríme len o letenkách). Ako sa nám to podarilo?

3.Júla 2018 som sa v deň svojich narodenín zobudil asi okolo druhej ráno a nevedel som zaspať, tak som si otvoril facebook a pozeral príspevky a zrazu mi vyskočil link s názvom ‘‘spiatočné letenky za dva centy‘‘, hovoril som si, že zase nejaký ‘‘clickbait‘‘, ale skúsil som šťastie a na link som klikol. Po otvorení stránky španielskej leteckej spoločnosti Vuleing som zistil, že to je naozaj pravda, keďže táto letecká spoločnosť rozbiehala novú leteckú linku s názvom Level, ktorá lieta z Viedne. Okamžite som teda vytiahol kreditku a bookoval letenky všade kde chceme ísť! Medzi prvými bol samozrejme Paríž, romantické mesto, ktoré je snom každého páru, ale samozrejme aj každého cestovateľa. Nakoniec som kúpil letenky do týchto štyroch európskych miest. Do každého z nich sme išli na predĺžený víkend.

Londýn sme si pozreli ako prvý

Ako prvé sme šli do Londýna, tam sme nemuseli riešiť prakticky nič a trip by nás naozaj mohol vyjsť 4 centy, pretože v Londýne žije naša veľmi dobrá rodinná kamarátka, ktorej za poskytnuté ubytovanie a celkovo pomoc s Londýnom veľmi ďakujeme.

London Eye

Do Londýna sme prileteli vo večerných hodinách a na letisku nás už čakala naša kamarátka a odviezla nás ku nim domov. Ihneď po príchode sme sa išli umyť a spať. Ďalšie ráno sme už mali pripravenú cestu kam pôjdeme a čo chceme vidieť. Prvý deň sme teda boli pozrieť múzeum voskových figurín Madame Tussauds, kam sme sa dostali priamo autobusom, ktorý stál približne 250 metrov od domu v ktorom sme bývali. Na cestovanie po Londýne je veľmi dobrá dobíjacia karta ‘‘TFL‘‘! Za jednu cestu zaplatíte £1.50, ale ak prejazdíte denný limit £4.50 tak už sa môžete voziť zadarmo celý deň. Karta funguje tak, že si ju na stanici, alebo v novinovom stánku dobijete a pri každom nastúpení do dopravného prostriedku si ju jednoducho pípnete a cestujete. Je to veľmi veľká výhoda pre turistov, je to veľmi prehľadné a jednoduché a aspoň sa tak v podstate nemáte šancu dostať do problémov. Po Madame Tussauds sme sa boli pozrieť po obchodoch na známej Londýnskej ulici – Oxford Street. Kúpili sme si nejaké veci, potom sme sa najedli a išli pomaly domov.

Madame Tussauds

Na ďalší deň sme sa boli prejsť od Green parku po Buckinghamský palác, odtiaľ okolo Westminsterského palácu cez Tower bridge do strašidelného domu s názvom ‘‘The London Dungeon‘‘,ktoré bolo asi najväčším sklamaním. To za tie peniaze a dlhé čakanie v rade naozaj neodporúčame, ale samozrejme 100 ľudí 100 chuti. Posledný deň sme boli pozrieť druhú stanu mesta a prešli sme sa po známom London bridge až ku hradu Tower od London a naša cesta v Londýne sa skončila. Londýn sa nám veľmi páčil a určite ho odporúčame vidieť tým, ktorý ho ešte nevideli. 

Tower Bridge