Barcelona

Hlavné mesto Katalánska má 1 600 000 obyvateľov a jej rozloha je 101km². A leží na pobreží Stredozemného mora. Po Madride je Barcelona druhým najväčším mestom v Španielsku. V meste je veľmi dobrá doprava v podobe metra, s ktorým sa dostanete takmer všade. V Barcelone taktiež nájdete jeden z najúspešnejších futbalových klubov FC Barcelona.

bazilika Sagrada Família

Čo v Barcelone vidieť a čo ochutnať!

Z Barcelonského letiska El Prat sme sa dostali metrom takmer priamo tam kde sme boli ubytovaní. Stačilo nám prejsť asi 300 metrov a dostali sme sa do nášho apartmánu. Lístok stál 4€. Do Barcelony sme prileteli vo večerných hodinách. Takže sme sa hneď ubytovali a išli sa navečerať. Potom sme sa vybrali na najznámejšiu Barcelonskú pláž s názvom La Barceloneta, keďže sme boli v Barcelone v auguste tak sme sa mohli aj večer okúpať, potom sme sa vrátili na apartmán a na ďalší deň sme si hneď ráno boli požičať bicykle, pretože sme sa rozhodli, že si všetky pamiatky pozrieme na bicykli.

Bicykle a pláž v Barcelone
Pohľad na baziliku z druhej strany

Bicykle sme si požičali kúsok od nášho apartmánu a naše Barcelonské dobrodružstvo mohlo začať. Ako prvé sme zastavili pri aréne v ktorej sa do roku 2012 konali býčie zápasy, známe ako Španielska korida, aréna s názvom La Monumental je ale stále zaujímavá budova a stojí zato sa na ňu prísť pozrieť. Pri tejto aréne sme si dali raňajky v jednej z klasických španielskych kaviarní. Naša prvá cesta smerovala na najznámejšiu Barcelonskú pamiatku a tou je Sagrada Familia. Táto masívna rímskokatolícka bazilika je vo výstavbe od roku 1882 a zaujímavosťou je, že sa stále stavia! Jej predpokladané dokončenie má byť v roku 2026. Architektom tejto baziliky bol Antoni Gaudí, ktorý tragicky zahynul, keď sa 7. Júna 1926 vracal práve z práce na Sagrade Familii ho po ceste zrazila električka. Po tomto náraze ostal vážne zranený, ľudia ale nevedeli kto je, pomýlili si ho z tulákom a odmietli mu pomôcť. Gaudího previezol do nemocnice až policajt, no v nemocnici zistili, že nemá doklady a až na ďalší deň zistili kto to vlastne je, no vtedy už bolo bohužiaľ neskoro. Túto baziliku sa naozaj oplatí prísť si pozrieť! Po tejto bazilike sme sa na bicykloch previezli do centra Barcelony ku dvom veľmi známym Barcelonským domom – Casa Míla a Casa Batlló. Prvý menovaný – Casa Milá je posledná občianska stavba, ktorú navrhol Antoni Gaudí predtým ako sa začal venovať Sagrade Familii, Casa Batlló, ale taktiež navrhol práve tento Katalánsky architekt. Kvôli týmto dvom budovám sa vám sem naozaj oplatí prísť pozrieť! Potom sme sa dostali na slávne Barcelonské námestie Plaça d’Espanya z ktorého sme prešli k múzeu na ktoré sa oplatí prísť pozrieť aj pre tých, ktorý nie sú fanúšikovia galérií, z tohto múzea je totižto krásny výhľad na celú Barcelonu.  Museu Nacional d’Art de Catalunya, alebo taktiež MNAC bolo otvorené v roku 1934. V tejto galérii sa nachádza približne 290 tisíc umeleckých diel.

Prekrásný výhľad z múzea MNAC

Odtiaľto sme sa presunuli na druhú Barcelonskú pláž s názvom Platja de la Nova Icària. Na tejto pláži sme si chvíľku oddýchli a potom sme sa cez Barcelonský víťazný oblúk s názvom Arco de Triunfo vrátili do požičovne bicyklov. Po tomto celodennom výlete sme sa boli na apartmáne prezliecť a večer sme sa boli navečerať na klasické španielske ´´Tapas´´ a po večeri sme boli pozrieť zábavu na pláži La Barceloneta.

Koľko nás to vyšlo?

Ceny sú uvázdané za 2 osoby

PLAN - PRICE

Description

Ubytovanie - 90

Apartmán cez Airdnb

Strava - 150€

Jedlo a pitie v Barcelone

Letenky - 0.04€

Spiatočné letenky 

Ostatné - 80€

Doprava v Barcelone 
+
Požičanie bicyklov

WordPress Pricing Table Plugin